1111 GAINEY DR

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3711-28-D-10

$114 590
Assessed Value
$120 660
Market Value
Annual Tax
$100 550
Taxable Value
Ownership
OwnerBentley Mary
Mailing Address1111 Gainey DR Melbourne FL 32901
Property Details
Year Built1957
Living Area1 460 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 800
Just (Market) Value$120 660
Assessed Value$114 590
Exemptions-$14 040
Taxable Value$100 550